O NÁS

 

HOME

O nás

Novinky

Entlebušský pes

Naši psi

Chov a štěňata

Fotogalerie

Naši přátelé

Ostatní
Návštěvní kniha

Odkazy

Kontakt


Již 22 let je náš rodinný život spojen s entlebušským salašnickým psem. První fenka entlebušského salašnického psa,

Delia vom Kornried (17.4.1995 - 7.3.2009),

se po téměř roční úsilí získat tohoto pejska, objevila v roce 1995 díky zprostředkování štěňat přes Schweizerische Klub für Entlebucher Sennenhunde. Současně to byla první fenkou této rasy v České republice.

 

Pocházela ze švýcarské chovné stanice „vom Kornried“. Majitelé této chovné stanice Maja a Fritz Kleinjenni, byli a jsou ochotni, díky svým dlouholetým zkušenostem, poradit nám ve všech otázkách týkajících se entlebušských salašnických psů. S Delinkou je rovněž spojeno založení naší chovné stanice „ze Staré mincovny“ v roce 1997.


 

 

 

Abi Wolin Dogs, nar. 11.2.2007

V roce 2007 přibyla do naší domácnosti Abi, importovaná z polské chovné stanice „Wolin Dogs“ manželů Grazyny a Janusze Wolinski.

 

 

Abi a Delinka spolu prožily 2 roky, které nám přinesly mnoho radosti. Bohužel toto harmonické soužití bylo přerušeno úmrtím Delinky ve věku 14 let.
Ať už dříve Delinka tak je nyní i Abi věrným a oddaným společníkem, jak v každodenním životě, tak i na tolik oblíbených turistických výpravách v Čechách i v zahraničí.  

     

V létě 2010 se Abince narodilo 8 štěňátek - 2 pejsci (Camino Buschi, Casper Till) a 6 feneček (Cara Coco, Caya-Maya, Cima-Terry, Cinderella, Ciska, Citta. (Více informaci v oddíle Chov - vrh C)

Dnes už jsou všichni v nových rodinách, kde našli skvělý domov. Jak se dále štěňata "Ze Staré mincovny" dále vyvíjejí, můžete sledovat na stránkách fotoalbum

Z tohoto vrhu jsme ponechali u nás

Terrynka (Cima-Terry ze Staré mincovny), nar. 24.06.2010)

a

Tillíka (Casper-Till ze Staré mincovny, nar. 24.06.2010),

Till je uchovněn v klubu KŠSP a těší se ze 70 potomků nejen v České republice (4 vrhy), ale zejména v Německu

(7 vrhů), Rakousku (1 vrh) a Nizozemsku (1 vrh).

 

V dalším vrhu naší Abinky se ze spojení s bavorským entlebušíkem GUSTAV v. Gehrshof se v naší CHS ze Staré mincovny narodili 8. 5. 2014 dva pejsci

- Diogenes Max

- Da Vinci Moritz

Max doplnil naši rodinnou smečku. Moritz zůstal nablízku rodnému hnízdu a bydlí se svoji rodinou rovněž v Jílovém, čímž pádem je neustále s námi v úzkém kontaktu.

Diogenes Max i Da Vinci Moriz jsou uchovněni v klubu KŠSP a oba se již aktivně zapojili do chovu.

 

Diogenes Max ze Staré mincovny, nar. 8. 5. 2014